1. TURNUS LÉTO 2020

Organizátor: TANEČNÍ STUDIO DANCEPOINT, z. s.

Místo konání: Taneční studio, Růžový pahorek 549,  Frýdek-Místek

Termín: 20.7.-24.7.2020

Během příměstského tábora zažijeme spoustu zábavy – hry, tanec, tvoření, poznáme nové kamarády, pojedeme na výlet a hlavně si to všechno společně pořádně užijeme. Cena za tábor zahrnuje: Stravování (min. 3x denně – svačina, oběd, svačina), pitný režim,  doprava, materiál na program, služby, vstupné, odměny a ceny, mzdy, léky, hygienický materiál, režijní náklady organizátora.

1.DEN, PONDĚLÍ 20.7.

Na začátku tábora se děti seznámily mezi sebou a pravidly tábora pomocí zábavných her, ale také s celotáborovou tematikou, která doplnila každodenní taneční výuku našeho příměstského tábora. Proběhlo také rozdělení do týmů. První den si každý vytvořil svůj cestovní pas, probíhalo focení pasových fotografií a čekal nás odlet také do dalekého Nového Zelandu. Děti se naučily tradiční maorský tanec Haka, ale také si vyzkoušely tvorbu tradičního maorského tetování či národní sport ragby. Do celotáborové hry se sbíraly místo bodů peníze země, do které jsme právě cestovali. Mimo trénink ve studiu probíhaly i venkovní hry i tanec v Zámeckém parku. Oběd byl zajištěn již tradičně v restauraci Pod Kašnou

2.DEN, ÚTERÝ 21.7.

Druhý den probíhaly již taneční tréninky v plném proudu a děti si s lektorem Lukášem vyzkoušeli různé druhy street dance. A letenky tentokrát byly směrem ostrov Samoa v Pacifiku. Součástí každodenního programu byly i cestovatelské přednášky za pomocí dataprojektoru. Na oběd se děti mohly těšit na oblíbené špagety v restauraci Pod Kašnou. Bílá trička, které si děti přinesly z domu jsme dnes zdobili barvami na textil.

3.DEN, STŘEDA 22.7.

Ve středu si každý tým vyrobil svou týmovou vlajku, které byly opravdu originální. Po svačině nás čekal přesun do Faunaparku, kde jsme měli program po zbytek dne a čekala nás cesta do Thajska. Děti si vyzkoušely thajské písmo, ale také se najíst pomocí hůlek i základní výslovnost slov této země. Čekala je také poutavá přednáška z této země plné krásné přírody a zvířat a tématické hry. Pro děti jsme si dokonce připravili pravé červy, na které si sahali se zakrytíma očima! Krásné prostředí faunaparku jsme využili k opekání parku, hrám, ale i venkovnímu tréninku.

4.DEN, ČTVRTEK 23.7.

Čtvrteční dny bývají dle počasí tradičně věnovány výletu a návštěvě bazénu. Vzhledem k aktuální situaci s Covidem a po dohodě s rodiči jsme letos bazén bohužel vynechali, ale i tak jsme si užili výlet do Frýdlantu vlakem, kde jsme se pak pěšky vydali na výlet do Pržna. V Pržně na hřišti jsme si užili kromě her a tance i výbornou místní pizzu.

5.DEN, PÁTEK 24.7.

Od rána se všechny týmy pečlivě připravovali na odpolední závěrečné vystoupení pro rodiče. Poprvé od dob konání tábora se konalo vystoupení venku a stane se z toho určitě nová tradice! Lokalita Zámeckého parku je pro tuto akci jako dělaná i počasí nám skvěle vyšlo. Děti s Lukášem pilovali poslední kroky do táborové choreografie a čekala je taky odměna – tradiční tvarohové knedlíky v restauraci Pod Kašnou, které máme vždy na závěr tábora. Po vystoupení pro rodiče následovalo vyhodnocení celotáborové hry a vyhlášení vítězných týmů, které dostaly odměny v podobě sladkých dortů Marlenka, ale také maličkosti od ředitelky Nadace OKD, která je partnerem našich táborů a přišla děti podpořit. Všichni účastníci tábora pak od lektorů dostali diplomy s fotografií s tábora se svým jménem. Následovalo loučení se starými i novými kamarády a my už se teď nemůžeme dočkat 2. turnusu!