2. TURNUS LÉTO 2020

Organizátor: TANEČNÍ STUDIO DANCEPOINT, z. s.

Místo konání: Taneční studio, Růžový pahorek 549,  Frýdek-Místek

Termín: 10.8.-14.8.2020

Během příměstského tábora zažijeme spoustu zábavy – hry, tanec, tvoření, poznáme nové kamarády, pojedeme na výlet a hlavně si to všechno společně pořádně užijeme. Cena za tábor zahrnuje: Stravování (min. 3x denně – svačina, oběd, svačina), pitný režim,  doprava, materiál na program, služby, vstupné, odměny a ceny, mzdy, léky, hygienický materiál, režijní náklady organizátora.

1.DEN, PONDĚLÍ 10.8.

Na začátku tábora se děti seznámily mezi sebou a pravidly tábora pomocí zábavných her, ale také s celotáborovou tematikou, která doplnila každodenní taneční výuku našeho příměstského tábora. Proběhlo také rozdělení do týmů, návrhy táborových vlajekt a výroba táborové pošty. První den si každý vytvořil svůj cestovní pas, probíhalo focení pasových fotografií, pasové kontroly a čekal nás odlet také do první destinace – Egypta. Do celotáborové hry se sbíraly místo bodů peníze země, do které jsme právě cestovali. Hned první den probíhaly soutěže v týmech – kreslení hieroglyfů, mumifikace a tanec. Mimo trénink ve studiu probíhaly i venkovní hry i tanec na břehu u řeky Ostravice. Oběd byl zajištěn již tradičně v restauraci Pod Kašnou

2.DEN, ÚTERÝ 11.8.

Celý táborový týden byly opravdu nadprůměrné letní teploty, tak mimo tréninky ve studiu jsme trávili i spoustu času venkovními aktivitami. Sportovní aktivity jsme střídali i s klidovým režimem, u kterého si děti odpočinuly – například výrobou vlajek.A i letos byly bohaté a oblíbené svačiny. Lukáš i dnes učil malé tanečníky nové kroky do závěrečné sestavy pro rodiče. Děti se pravidelně ochlazovaly cestou na oběd u frýdecké kašny u instalovaného rozprašovaše. Dnes nás čekal oběd opět v restarauraci Pod Kašnou a byly oblíbené špagety.

3.DEN, STŘEDA 12.8.

Středu jsme trávili na našem oblíbeném místě – ve frýdeckém Faunaparku, který byl jenom pro nás. Tréninky probíhaly mezi korunami stromů i tanec u ohně a čekala nás tématická cesta mezi indiány. Děti si vyrobily skvělé trička indiánské i čelenky. A na oběd jsme si opekli špekáčky. Lukáš skvěle dětem rapoval táborová song a pak jsme měli i malou diskotéku. A schlazení probíhalo v sousedící řece. Po návratu do studia děti ještě s Lukášem pilovali opět taneční kroky a dokončovali své týmové vlajky, které byly velmi krásné!

4.DEN, ČTVRTEK 13.8.

Ve čtvrtek se k nám přidala nová táborová vedoucí Tereza, která do kolektivu hned zapadla a vydali jsme se společně na malý výlet do Beskyd. Vyrazili jsme vlakem do Frýdlantu nad Ostravicí. Téma dne bylo Hawai, což se odrazilo i na tanci Hula hula, který jsme trénovali i na pizze Hawai, kterou jsme měli v restauraci na Hřišti.

5.DEN, STŘEDA 14.8.

V pátek jsme od rána trénovali na finální vystoupení pro rodiče. Jak už bývá tradicí, na oběd byly tvarohové knedlíky v restauraci Pod Kašnou. Vystoupení se konalo nově tento rok v prostředí Zámeckého parku a počasí nám přálo. Vystoupení a práci dětí ocenili nejen rodiče, ale i kolemjdoucí potleskem. Proběhlo také hodnocení týmů a ten nejlepší si vyzvedl odměnu v podobě dortu Marlenka. I tento turnus jsme měli skvělou partu dětí a opět jsme si to skvěle všichni lektoři užili. Rovněž jsme rádi, že všechny letní turnusy proběhly v pořádku a bez komplikací za této situace a bezpečnostních opatření související s Covid 19. Už teď se těším na podzimní turnus.